SPG kjøper tomt på 110 mål i Tumba, Botkyrka, ca. 20 km sør for Stockholm sentrum

15 sep 2016

SPG etablerte i 2012 en industriell satsning på å utvikle boliger i utvalgte regioner i Sverige.  SPG har idag over 2 000 leiligheter under prosjektering og produksjon i  Stockholm, Uppsala, Sundsvall, Karlstad, Örebro, Nykvarn og Malmö. Målsetningen er en videre vekst i områder med sterk befokningsvekst.

SPG kjøper nå en tomt  i Tumba, Botkyrka kommune på ca. 110 mål.

Det pågår nå en detaljplan prosess som omfatter ca. 1/3 av de totale 110 målene, som forventes å bli ca. 45 000 BTA, fordelt på ca. 500 leiligheter.

De første 500 leilighetene vil ha en oppstart i 2017, med endelig ferdigstillelse i 2019. Parallellt med dette vil planarbeidet for de resterende 1500 leilighetene påbegynnes.

”Vi er veldig stolte av å ha fått muligheten til å kjøpe et så stort område i Stockholms regionen,” sier Christian Olofsson, Partner i SPG, ” vil skal over de  neste årene bygge ca. 2000 leiligheter fordelt på både ”hyresrätter” og ”bostadsrätter” i dette området”

Scandinavian Property Group AS (SPG) ble etablert i 2004, og er et eiendomsselskap med fokus på det Skandinaviske eiendomsmarkedet.

Selskapet har 15 ansatte fordelt på sine kontorer i Oslo og Stockholm.

SPG arbeider innenfor tre industrielle vertikaler i eiendomsmarkedet, helse/omsorgsbygg, boligutvikling  og prosjektutvikling innenfor kontor og handel.

SPG har siden etableringen i 2004 gjennomført eiendomstransaksjoner for over 50 MRD NOK, og har i dag en eiendomsportefølje på ca. 10 MRD NOK under forvaltning/utvikling.